Sticky Date Cake

 

Sticky cake and date lovers give your attention please! Sticky Date Cake has a very sticky structure and is really incredibly delicious which is especially popular in America. It is no longer a cake but a dessert in itself when served with caramel sauce or Dulce de Leche and a scoop of vanilla ice cream.


Oat Milk Recipe & Banana Smoothie

 

We made amazingly tasty, ultra-nutritious smoothie, which is made from a vegetable-based milk flavor, the oat milk. Are you ready to try out this Minon recipe?

You'll be fascinated!

Moreover, not only you but your children will also love.


Pirinç Patlaklı Granola Bar

 

Uzun süren bu ayrılığı tatlı sonlandırmaya karar verdik ve bayılacağınız bir Granola Bar tarifi ile geri döndük. Hem de çok sağlıklı.

Sağlıklı yemek, yediklerimizin nerede, kim tarafından, hangi koşullarda, hangi hammaddeler kullanılarak yapıldığını hepimiz daha dikkatli düşünür ve araştırır olduk son günlerde. Yediğimiz her lokmanın ve içtiğimiz her yudumun saç telimizden tırnağımıza kadar bizi beslediğini düşündüğümüzde bazen bu konuya yeterince dikkat etmiyoruz bile diyebiliriz sanıyorum.


Ekşi Mayalı Ekmek

 

Organik un ve su ile 2015 Şubatında başlattığımız ekşi mayamızı bugün kaliteli ekmeğe dönüştürebilmenin ve sizinle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ekşi mayanın ve bu mayayla yoğrulan hamur işlerinin vücuda çok fazla faydası vardır.


Siz Hiç İncir Uyuttunuz Mu?

 

Evet incir uyur hem de  mışıl mışıl uyur. Bu lezzet dolu tatlıya bu ismin nasıl verildiğini, özenle hazırladığınız tatlılarınızın üzerine tertemiz bir mutfak havlusunu tatlı tatlı örterken daha iyi anlayacaksınız sanırım.


Tuzda Kestane!

 

Kış iyice bastırdığına göre rahat koltuklarımıza  gömülüp kestane zamanı gelmiş demektir. Sizin için harika bir tarifim var. Kestaneyi hiç tuzda yaptınız mı? Hayır, hayır kestaneleriniz tuzlu olmayacak, sadece tuzda pişecek. 


Kek Yaparken Bilmeniz Gereken 9 Tüyo

 

O çok sevdiğiniz tavuğa maydanoz yerine göz kararı biberiye katınca çok güzel olmuştu ya; maalesef o çok sevdiğiniz keke süt yerine göz kararı su katınca tadı güzel olmuyor, hatta bir kek bile olmuyor. Biz mutfakta biraz ondan  biraz bundan karıştırmayı, yeni lezzetler yaratmayı çok severiz fakat pastacılığa gelince işler biraz değişir, herkes oyunu kurallarına göre oynamalıdır. Yemek yapmanın aksine pastacılık bir kimya işidir. Alın spatulaları, mutfağa giriyoruz!


Granola

 

Granola hem sabahları sağlıkla tüketebileceğiniz bir kahvaltı seçeneği hem de ara öğünler ve bazı tatlı krizlerini bastırmak için tüketebileceğiniz mükemmel bir alternatiftir. Peki bu granolanın nasıl hazırlanır, içeriği nedir, vücudumuza ne gibi faydaları olur, nasıl tüketmeliyiz merak ediyor musunuz? O zaman bu yazı tam size göre.


Aşure

 

Bu ayın sultanı aşureyi sevmeyen var mı bilmem ama ben annemin yaptığı aşureye bayılırım. Öncelikle, aşure günü hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Aşure günü İslam dininde bir çok önemli olayın gerçekleştiği çok özel bir gündür. Fakat aşure'nin ilk yapılışı Nuh'un Gemisinde gerçekleşmiştir.


Bu İş Nasıl Başladı?

 

Pastacılığa hatta yemeğe de hiç bir ilgim yoktu, bir tane yumurta kırmışlığım ya da kek yapmışlığım bile yoktu. Bu arada "kek yapmak" neden böyle örneklerde kullanılır ve  küçümsenir hiç anlamam...


Meringue

 

Meringue ile ilgili bilmediğiniz ne varsa bu yazıda! Muhteşem meringue yapmak sandığınız kadar zor değil, ihtiyacınız olan sadece bilmeniz gereken bir kaç minik ipucu var...


Diğer Yazılar

Soğuk kış gecelerinin klasik tadı  eggnog..

Soğuk kış gecelerinin klasik tadı  eggnog..

Dulce de Leche'li cevizli bardak tatlıları..

Ayıcıklı kurabiyeler

Ayıcıklı kurabiyeler