Minon Blog

"Hapiness is home-made."

 
 
IMG_9090.jpg

Sticky Date Cake

Sticky cake and date lovers give your attention please! Sticky Date Cake has a very sticky structure and is really incredibly delicious which is especially popular in America. It is no longer a cake but a dessert in itself when served with caramel sauce or Dulce de Leche and a scoop of vanilla ice cream.

 
YulafSutu

Oat Milk Recipe & Banana Smoothie

We made amazingly tasty, ultra-nutritious smoothie, which is made from a vegetable-based milk flavor, the oat milk. Are you ready to try out this Minon recipe?

You'll be fascinated!

Moreover, not only you but your children will also love.

 

Pirinç Patlaklı Granola Bar

Uzun süren bu ayrılığı tatlı sonlandırmaya karar verdik ve bayılacağınız bir Granola Bar tarifi ile geri döndük. Hem de çok sağlıklı.

Sağlıklı yemek, yediklerimizin nerede, kim tarafından, hangi koşullarda, hangi hammaddeler kullanılarak yapıldığını hepimiz daha dikkatli düşünür ve araştırır olduk son günlerde. Yediğimiz her lokmanın ve içtiğimiz her yudumun saç telimizden tırnağımıza kadar bizi beslediğini düşündüğümüzde bazen bu konuya yeterince dikkat etmiyoruz bile diyebiliriz sanıyorum.

 
EksiMayalıEkmek3

Ekşi Mayalı Ekmek

Organik un ve su ile 2015 Şubatında başlattığımız ekşi mayamızı bugün kaliteli ekmeğe dönüştürebilmenin ve sizinle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ekşi mayanın ve bu mayayla yoğrulan hamur işlerinin vücuda çok fazla faydası vardır.

 

Siz Hiç İncir Uyuttunuz Mu?

Evet incir uyur hem de  mışıl mışıl uyur. Bu lezzet dolu tatlıya bu ismin nasıl verildiğini, özenle hazırladığınız tatlılarınızın üzerine tertemiz bir mutfak havlusunu tatlı tatlı örterken daha iyi anlayacaksınız sanırım.

 

Tuzda Kestane!

Kış iyice bastırdığına göre rahat koltuklarımıza  gömülüp kestane zamanı gelmiş demektir. Sizin için harika bir tarifim var. Kestaneyi hiç tuzda yaptınız mı? Hayır, hayır kestaneleriniz tuzlu olmayacak, sadece tuzda pişecek. 

 

Kek Yaparken Bilmeniz Gereken 9 Tüyo

O çok sevdiğiniz tavuğa maydanoz yerine göz kararı biberiye katınca çok güzel olmuştu ya; maalesef o çok sevdiğiniz keke süt yerine göz kararı su katınca tadı güzel olmuyor, hatta bir kek bile olmuyor. Biz mutfakta biraz ondan  biraz bundan karıştırmayı, yeni lezzetler yaratmayı çok severiz fakat pastacılığa gelince işler biraz değişir, herkes oyunu kurallarına göre oynamalıdır. Yemek yapmanın aksine pastacılık bir kimya işidir. Alın spatulaları, mutfağa giriyoruz!

 

Granola

Granola hem sabahları sağlıkla tüketebileceğiniz bir kahvaltı seçeneği hem de ara öğünler ve bazı tatlı krizlerini bastırmak için tüketebileceğiniz mükemmel bir alternatiftir. Peki bu granolanın nasıl hazırlanır, içeriği nedir, vücudumuza ne gibi faydaları olur, nasıl tüketmeliyiz merak ediyor musunuz? O zaman bu yazı tam size göre.

 

Aşure

Bu ayın sultanı aşureyi sevmeyen var mı bilmem ama ben annemin yaptığı aşureye bayılırım.
Öncelikle, aşure günü hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Aşure günü İslam dininde bir çok önemli olayın gerçekleştiği çok özel bir gündür. Fakat aşure'nin ilk yapılışı Nuh'un Gemisinde gerçekleşmiştir.

 
 

İşini Severek Yapmak

Ünlü filozof Confucius'ün de dediği gibi "Sevdiğin işi seçersen hayatında bir gün dahi çalışmazsın"

Eggnog

"Eggnog Almanya, Avusturya, Danimarka gibi ülkelerde advcaat, eierlikör gibi farklı isimlerde de biliniyor, tabii ki ülkeden ülkeye bölgeden bölgeye alkolle maylandırılan, alkolle servis edilen veya çok daha hafif versiyonları mevcut. Ben sizin için okuyup denediğim tarifler arsından bir tanesini seçtim. "

 
Mutlu Yıllar

Yeni Yıl Heyecanı Her Yerde

"Yeni yıla çok az kaldı. Hepimizin içi heyecan dolu, etrafımızı hediye paketleri, yemyeşil ve renga renk süslü çam ağaçları, neşe dolu müzikler sardı."

 
1439116947371.jpeg

Kitap Başlangıcı

"Biliyorum belki de bu haberi vermek için çok erken ama 2013 yılında kurduğum Minon Atölye iki yıldır bana inanılmaz güzel tecrübeler edindirmekte, ben de bu güzel tecrübelerin bir adreste toplanması gerektiğini düşündüm  ve yapımı ve emeği uzun sürecek bir başlangıç yaparak kitap yazmaya başladım. Kitap yazmaya başladım..."